Biofeedback

Jaka głowa taka mowa – czyli wsparcie terapii logopedycznej i nauki w szkole treningami Biofeedback

Astronauci z NASA już wiedzą – trening Biofeedback zwiększa umiejętność koncentracji i pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji w stanie ciągłego stresu.

Kamil Stoch już wie – trenował formę nie tylko na skoczni, ale również wykorzystując metodę Biofeedback. Treningi pokazywały mu co dzieje się w jego umyśle i że sukces zależy również od jego stanu psychicznego.

A czy dzieci szkolne już wiedzą, że mogą się lepiej uczyć, bardziej panować nad swoimi emocjami, zmniejszać stres, zwiększać pewność siebie i lepiej wykorzystywać swoje możliwości i talenty?

Zapraszamy na treningi w Gabinetach Terapeutycznych Beata Rzewnicka dzieci od 5 roku życia.

Diagnoza Biofeedback – 60 min. Jest to pierwsze spotkanie terapeuty z dzieckiem i jego rodzicem/rodzicami, podczas którego przeprowadzony jest pogłębiony wywiad medyczno – pedagogiczny. Rodzice przynoszą ze sobą całą zgromadzaną dokumentację z przedszkola/szkoły/poradni. Terapeuta zapoznaje się z dokumentacją, przeprowadza diagnozę Biofeedback, rozmawia z rodzicami dziecka i ustala plan terapii. Na pierwszym spotkaniu dziecko odbywa już pierwszy trening zapoznający go z metodą Biofeedback.

Terapia Biofeedback – znana również jako trening mózgu, ma za zadanie nauczyć dziecko koncentracji, panowania nad emocjami oraz rozwinąć jego funkcje poznawcze. Zajęcia trwają 45 minut. Zaleca się, aby dziecko odbyło przynajmniej 10 treningów w systemie raz w tygodniu. Podczas zajęć dziecko jest podłączone do komputera za pomocą specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu terapeuta „podgląda” fale mózgowe dziecka. Dziecko uczy się jak należy się koncentrować i panować nad emocjami, aby otrzymać nagrodę w postaci ruszającej się animacji komputerowej. Jeśli dziecko nie uczestniczy aktywnie w zajęciach, wówczas animacja stoi w miejscu, co dla dziecka jest sygnałem, że nie wykonuje poprawnie polecenia. Celem terapii Biofeedback jest poprawa funkcjonowania dziecka w domu i w szkole oraz przenoszenie nabytych podczas zajęć umiejętności na każdą dziedzinę swojego życia.

Więcej szczegółów pod nr telefonu:

734-447-656, lub ‭505-225-635‬